Prima Rețeaua Clasa Viitorului

Rețeaua Clasa Viitorului

Centrul Național de Inovații Digitale în Educație CLASA VIITORULUI, Chișinău

  1. LT „Gaudeamus”, mun. Chișinău
  2. LT „Iulia Hasdeu”, mun. Chișinău
  3. LT „Gheorghe Asachi”, mun. Chișinău
  4. LT „Ion Creangă”, mun. Chișinău
  5. LT „Mircea Eliade”, mun. Chișinău
  6. LT „Mihai Eminescu”, mun. Bălți
  7. LT „George Coșbuc”, mun. Bălți
  8. LT „Vasile Alecsandri”, mun. Bălți
  9. LT „Dimitrie Cantemir”, mun. Bălți
  10. LT „Maxim Gorki”, mun. Bălți
  11. LT „Ion Luca Caragiale”, or. Orhei
  12. LT „Alecu Russo”, or. Orhei
  13. LT „Măgdăcești”, s. Măgdăcești, r-nul Criuleni
  14. LT „Meşterul Manole”, s. Sălcuța, r-nul Căușeni
  15. LT „Mihai Eminescu” or. Anenii Noi
  16. LT „Mihai Eminescu”, or. Comrat
  17. LT „Mihai Eminescu”, or. Leova
  18. LT „Mihai Eminescu”, or. Fălești
  19. LT „Mihai Eminescu”, s. Sipoteni, r-nul Călărași
  20. LT „Ion Pelivan”, s. Răzeni, r-nul Ialoveni
  21. LT „Mihai Eminescu”, or. Edineț
  22. LT „Mihai Eminescu”, or. Strășeni
  23. LT „Alexei Mateevici”, or. Șoldănești
  24. LT „Ioan Vodă”, or. Cahul
  25. LT „Mihail Bârcă”, s. Mileștii Mici, r-nul Ialoveni
  26. LT „Mihail Sadoveanu”, or. Călărași
  27. LT „Mihail Sadoveanu”, s. Giurgiulești, r-nul Cahul
  28. LT „Mihail Sadoveanu”, or. Ocnița
  29. LT „OLIMP”, or. Sîngerei
  30. LT „Petre Ștefănucă”, or.Ialoveni
  31. LT „Ștefan cel Mare și Sfânt”, s. Taraclia, r-nul Căușeni
  32. LT „Ștefănești”, s. Ștefănești, r-nul Florești
  33. LT „Ștefan Holban”, s. Cărpineni, r-nul Hîncești
  34. LT „Vasile Alecsandri”, or. Ungheni
  35. LT „Ion Creangă”, com. Coșnița, r-nul Dubăsari
  36. LT „OLIMP”, s. Costești, r-nul Ialoveni
  37. LT „PELINIA”, s. Pelinia, r-nul Drochia
  38. LT „Mihai Eminescu”, or. Cahul
  39. LT „Mihai Eminescu”, or. Ungheni
  40. LT „Mihai Stratulat”, s. Boșcana, r-nul Criuleni
  41. LT „Mihail Sadoveanu”, or. Hîncești
  42. LT „Vasile Alexandri”, or. Călărași

Nr.Instituția de ÎnvățământRaionLocalitate
1Liceul Teoretic „Mihai Viteazul“Chișinău
2AO „Centrul de Informare și Resurse Pro Bono”Chișinău
3AO „Comunitatea Tinerilor Ambițioși”Telenești, Chițcanii Vechi
4Centrul pentru Educație Digitală MICTechFlorești
5Centrul de Excelență în Economie și FinanțeChișinău
6Centrul de Excelență în Energetică și ElectronicăChișinău
7Centrul de Excelență în InformaticăChișinău
8Biblioteca pentru Copii  „Grigore Vieru”Cahul
9Centrul de excelență în Informatică și Tehnologii InformaționaleChișinău
10Institutul de Formare ContinuăChișinău
11CRCT  „Artico”Chișinău
12Centrul de Creație și Agrement pentru Copii și TineretFălești
13CTICEChișinău
14Centrul Raional de asistență și performanță educaționalăUngheni
15Centrul Raional de Învățământ Extrașcolar „Copii cu interes și aptitudini pentru Științe”Orhei
16Gimnaziul  „Marculești”FloreștiMărculești
17Gimnaziul  „Peticeni”CălărașiPeticeni
18Gimnaziul  „Sfinții Kiril si Metodiu”TaracliaAlbota de Jos
19Gimnaziul ,,Nicolae Holban”TeleneștiScorteni
20Gimnaziul  „Alexandrina Rusu”IaloveniDanceni
21Gimnaziul  „Gh. Rișcanu”RîșcaniRîșcani
22Gimnaziul  „Grigore Vieru”FăleștiSarata Veche
23Gimnaziul  „Mihai Eminescu”TeleneștiTelenești
24Gimnaziul  „Ștefan cel Mare”CălărașiBravicea
25Gimnaziul  „Tudor Bradescu”TeleneștiChistelnita
26Gimnaziul  „V. Cantemir”DrochiaSofia
27Gimnaziul „Birnova”OcnițaBirnova
28Gimnaziul „Ciniseuti”RezinaCiniseuti
29Gimnaziul „Eugen Coseriu”FăleștiCatranic
30Gimnaziul „Făleștii Noi”FăleștiFăleștii Noi
31Gimnaziul „Gaudeamus”UngheniPetrești
32Gimnaziul „Hîrtop”CimișliaHirtop
33Gimnaziul „Igor Vieru”DondușeniCernoleuca
34Gimnaziul „Ion Creangă”Ștefan VodăErmoclia
35Gimnaziul „Prajila”FloreștiPrajila
36Gimnaziul „Valeriu Bulicanu”NisporeniBolduresti
37Gimnaziul „Vasile Alecsandri”SîngereiDrăganești
38Gimnaziul „Vasile Parvan”CantemirGotești
39Gimnaziul BahmutCălărașiBahmut
40Gimnaziul BoghiceniHînceștiBoghiceni
41Gimnaziul HirjaucaCălărașiHirjauca
42Gimnaziul MereseniHînceștiMereseni
43Gimnaziul MileștiNisporeniMilesti
44Gimnaziul MitocOrheiMitoc
45Gimnaziul NicoreniDrochiaNicoreni
46Gimnaziul PetruneaGlodeniPetrunea
47Gimnaziul PitușcaCălărașiPitușcsa
48Gimnaziul Plop-StiubeiCăușeniPlop-Stiubei
49Gimnaziul RoghiDubăsariRoghi
50Gimnaziul TodirestiUngheniTodirești
51Liceul Teoretic  „Lucian Blaga”LeovaIargara
52Liceul Teoretic  „Orizont”Chișinău
53Liceul Teoretic  „Ștefan cel Mare și Sfânt”UAT Stînga NistruluiGrigoriopol
54Liceul Teoretic  „Aleksandr Pușkin”Bălți
55Liceul Teoretic  „Principesa Natalia Dadiani”Chișinău
56Liceul Teoretic „Alexei Mateevici”UngheniPirlita
57Liceul Teoretic „Aleksandr Pușkin”Căușeni
58Liceul Teoretic „Alexandru Ioan Cuza”Chișinău
59Liceul Teoretic „Da Vinci”Chișinău
60Liceul Teoretic „Durlești”ChișinăuDurlești
61Liceul Teoretic „Gordinești”EdinețGordinești
62Liceul Teoretic „Ion Creangă”DrochiaPopeștii de Sus
63Liceul Teoretic „Meșterul Manole”CăușeniSălcuța
64Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”UTA GăgăuziaComrat
65Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”Bălți
66Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”Drochia
67Liceul Teoretic „Mihail Sadoveanu”Hîncești
68Liceul Teoretic „Mihail Sadoveanu”Călărași
69Liceul Teoretic „Mircea Eliade”Chișinău
70Liceul Teoretic „Olimp”Anenii NoiPuhaceni
71Liceul Teoretic „Petru Rareș”Soroca
72Liceul Teoretic „Sireți”StrășeniSireti
73Liceul Teoretic „Valeriu Dumbrava”NisporeniCioresti
74Liceul Teoretic „Varnița”Anenii NoiVarnița
75Liceul Teoretic ,,George Cosbuc”Bălți
76Liceul Teoretic „Ion Creangă”Chișinău
77Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”Bălți
78Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”Ungheni
79Liceul Teoretic „Aleksandr Pușkin”Anenii Noi
80Liceul Teoretic „Alexandru cel Bun”Rezina
81Liceul Teoretic „Alexei Mateevici”Soldănești
82Liceul Teoretic „Aurel David”IaloveniBardar
83Liceul Teoretic „Constantin Stere”Soroca
84Liceul Teoretic „Dmitrie Cantemir”Bălți
85Liceul Teoretic „Dante Alighieri”Chișinău
86Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”Cantemir
87Liceul Teoretic „Elada”UngheniMăcărești
88Liceul Teoretic „Elena Alistar”Chișinău
89Liceul Teoretic „Hyperion”CimișliaGura Galbenei
90Liceul Teoretic „Ioan Sirbu”RezinaIgnaței
91Liceul Teoretic „Ioan Vodă”Cahul
92Liceul Teoretic „Ion Creangă”Florești
93Liceul Teoretic „Ion Pelivan”IaloveniRazeni
94Liceul Teoretic „Ion Creangă”Cimișlia
95Liceul Teoretic „Iulia Hasdeu”Chișinău
96Liceul Teoretic „Liviu Damian”Rîșcani
97Liceul Teoretic „Liviu Deleanu”Chișinău
98Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”Cahul
99Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”Hîncești
100Liceul Teoretic „Mihai Stratulat”CriuleniBoscana
101Liceul Teoretic „Mihail Sadoveanu”Chișinău
102Liceul Teoretic „Nicolae Iorga”Chișinău
103Liceul Teoretic „Olimp”Sîngerei
104Liceul Teoretic „Onisifor Ghibu”Chișinău
105Liceul Teoretic „Ștefan cel Mare și Sfânt”CăușeniTaraclia
106Liceul Teoretic „Ștefan Vodă’’Ștefan Vodă
107Liceul Teoretic „Alexei Mateevici”Căușeni
108Liceul Teoretic „Academician Ion Bostan”CahulBrinza
109Liceul Teoretic „Alexandr Pușkin”Chișinău
110Liceul Teoretic „Alexandru Agapie”SîngereiPepeni
111Liceul Teoretic „Alexandru cel Bun”ChișinăuSîngera
112Liceul Teoretic „Alexandru Donici”OrheiPeresecina
113Liceul Teoretic „Andrei Vărtic”Ialoveni
114Liceul Teoretic „B.Z. Hertli”Chișinău
115Liceul Teoretic „Constantin Popovici”RîșcaniNihoreni
116Liceul Teoretic „Constantin Spataru”Leova
117Liceul Teoretic „Dmitri Celenghir”UTA GăgăuziaAvdarma
118Liceul Teoretic „Elimul Nou”Chișinău
119Liceul Teoretic „Gaudeamus”Chișinău
120Liceul Teoretic „Hyperion”ChișinăuDurlești
121Liceul Teoretic „Ion Creangă”DubăsariCoșnița
122Liceul Teoretic „Ion Luca Caragiale“Orhei
123Liceul Teoretic „Ivan Vazov”Taraclia
124Liceul Teoretic „Litterarum”Chișinău
125Liceul Teoretic „Lucian Blaga”Bălți
126Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”CahulCrihana Veche
127Liceul Teoretic „Mihail Guboglo”UTA GăgăuziaCeadîr-Lunga
128Liceul Teoretic „Mihai Kotiubinski”Chișinău
129Liceul Teoretic „Mihail Sadoveanu”CahulGiurgiulești
130Liceul Teoretic „Mihail Sadoveanu”Ocnița
131Liceul Teoretic „Matei Basarab”Basarabeasca
132Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”Leova
133Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”Anenii Noi
134Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”Chișșnău
135Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”CălărașiSipoteni
136Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”Cimișlia
137Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”Edineț
138Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”Fălești
139Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”Strășeni
140Liceul Teoretic „Mihai Grecu”Chișșnău
141Liceul Teoretic „Mihail  Kogalniceanu”Chișșnău
142Liceul Teoretic „Mihail Barca”IaloveniMileștii Mici
143Liceul Teoretic „Mihail Sadoveanu”Hîncești
144Liceul Teoretic „Mircea Eliade”Nisporeni
145Liceul Teoretic „Miron Costin”Florești
146Liceul Teoretic „Nicolae Mihai”CantemirCiobalaccia
147Liceul Teoretic „Olimp”Rezina
148Liceul Teoretic „Petre Ștefanucă”Ialoveni
149Liceul Teoretic „Puhoi”IaloveniPuhoi
150Liceul Teoretic „Sergiu Andreev”HînceștiCioara
151Liceul Teoretic „Spiru Haret”Chișinău
152Liceul Teoretic „Stefan cel Mare”Chișinău
153Liceul Teoretic „Stefan Holban”HînceștiCărpineni
154Liceul Teoretic „Țipala”IaloveniȚîpala
155Liceul Teoretic „Tudor Zanet”UTA GăgăuziaCongaz
156Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”Călărași
157Liceul Teoretic „Vasile Coroban”Glodeni
158Liceul Teoretic BudeștiChișinăuBudești
159Liceul Teoretic LapușnaHînceștiLăpușna
160Liceul Teoretic Nr.2UTA GăgăuziaCeadîr-Lunga
161Liceul Teoretic „Prometeu-Prim”Chișinău
162Liceul Teoretic „Socrate”Chișinău
163Liceul Academiei de Știinte a MoldoveiChișinău
164Liceul Teoretic ȘtefăneștiFloreștiStefănești
165Liceul Teoretic TibiricaCălărașiTibirica
166Liceul Teoretic VisocaSorocaVîsoca
167Liceul Teoretic ZubreștiStrășeniZubrești
168Liceul Teoretic „Gheorghe Asachi”Chișinău
169Colegiul Industrial-Pedagogic „Iulia Hasdeu”Cahul
170Liceu Teoretic MăgdăceștiCriuleniMăgdăcești
171Colegiul PolitehnicBălți
172Școală Primară  „Abeceluș”ChișnăuDurlești
173Școală Primară CălărașiCălărași
174Biblioteca Publică Raională „Iulian Filip”Drochia
175Bibliotecă Publică  CăușeniCăușeni
176Bibliotecă Publică  DrujbaUngheniHîrcești
177Bibliotecă Publică  RiscovaCriuleniRîscova
178Bibliotecă Publică  VoinovaStrășeniVoinova
179Bibliotecă Publică „B. P. Hasdeu”Chișinău
180Bibliotecă Publică „Ion Creangă”Orhei
181Bibliotecă Publică „M. Eminescu”Rezina
182Bibliotecă Publică „P. Ștefănucă”Ialoveni
183Bibliotecă Publică „Alexandru Donici”Orhei
184Bibliotecă Publică CricovaChișinăuCricova
185Bibliotecă Publică FăleștiFălești
186Bibliotecă Publică GaleștiStrășeniGălești
187Bibliotecă Publică IzbisteCriuleniIzbiste
188Bibliotecă Publică Molovata NouăDubăsariMolovata Nouă
189Bibliotecă Publică TeleneștiTelenești
190Bibliotecă Publică UngheniUngheni
191Universitatea de Stat „Bogdan Petriceicu Hasdeu”Cahul
192Universitatea Tehnică din Moldova, FCIMChișinău
193Tekwill, Academia pentru copiiChișinău
194Liceul Teoretic „G. Gaidarji”UTA GăgăuziaComrat
195Universitatea de Stat din TiraspolChișinău
196Școala Vocațională din CriuleniCriuleni
197Școala Vocațională Nr. 5Bălți
198Școala Vocațională Nr. 6Chișinău
199Centru de Tineret StrășeniStrășeni
200Centru de Tineret de dezvoltare „Better Version”Călărași
201Liceul Teoretic GratieștiChișinăuGrătiești
202Capricorn ITCChișinău
203Liceul Teoretic „Maxim Gorki”Bălți
204Liceul Teoretic „Pelinia”DrochiaPelinia
205Liceul Teoretic „Olimp”IaloveniCostești
206Liceul Teoretic „Alecu Russo”Orhei
207Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”Ungheni
+
Harta Clasa Viitorului
+
Lista Instituțiilor de învățământ

Centrul Național de Inovații Digitale în Educație CLASA VIITORULUI, Chișinău

  1. LT „Gaudeamus”, mun. Chișinău
  2. LT „Iulia Hasdeu”, mun. Chișinău
  3. LT „Gheorghe Asachi”, mun. Chișinău
  4. LT „Ion Creangă”, mun. Chișinău
  5. LT „Mircea Eliade”, mun. Chișinău
  6. LT „Mihai Eminescu”, mun. Bălți
  7. LT „George Coșbuc”, mun. Bălți
  8. LT „Vasile Alecsandri”, mun. Bălți
  9. LT „Dimitrie Cantemir”, mun. Bălți
  10. LT „Maxim Gorki”, mun. Bălți
  11. LT „Ion Luca Caragiale”, or. Orhei
  12. LT „Alecu Russo”, or. Orhei
  13. LT „Măgdăcești”, s. Măgdăcești, r-nul Criuleni
  14. LT „Meşterul Manole”, s. Sălcuța, r-nul Căușeni
  15. LT „Mihai Eminescu” or. Anenii Noi
  16. LT „Mihai Eminescu”, or. Comrat
  17. LT „Mihai Eminescu”, or. Leova
  18. LT „Mihai Eminescu”, or. Fălești
  19. LT „Mihai Eminescu”, s. Sipoteni, r-nul Călărași
  20. LT „Ion Pelivan”, s. Răzeni, r-nul Ialoveni
  21. LT „Mihai Eminescu”, or. Edineț
  22. LT „Mihai Eminescu”, or. Strășeni
  23. LT „Alexei Mateevici”, or. Șoldănești
  24. LT „Ioan Vodă”, or. Cahul
  25. LT „Mihail Bârcă”, s. Mileștii Mici, r-nul Ialoveni
  26. LT „Mihail Sadoveanu”, or. Călărași
  27. LT „Mihail Sadoveanu”, s. Giurgiulești, r-nul Cahul
  28. LT „Mihail Sadoveanu”, or. Ocnița
  29. LT „OLIMP”, or. Sîngerei
  30. LT „Petre Ștefănucă”, or.Ialoveni
  31. LT „Ștefan cel Mare și Sfânt”, s. Taraclia, r-nul Căușeni
  32. LT „Ștefănești”, s. Ștefănești, r-nul Florești
  33. LT „Ștefan Holban”, s. Cărpineni, r-nul Hîncești
  34. LT „Vasile Alecsandri”, or. Ungheni
  35. LT „Ion Creangă”, com. Coșnița, r-nul Dubăsari
  36. LT „OLIMP”, s. Costești, r-nul Ialoveni
  37. LT „PELINIA”, s. Pelinia, r-nul Drochia
  38. LT „Mihai Eminescu”, or. Cahul
  39. LT „Mihai Eminescu”, or. Ungheni
  40. LT „Mihai Stratulat”, s. Boșcana, r-nul Criuleni
  41. LT „Mihail Sadoveanu”, or. Hîncești
  42. LT „Vasile Alexandri”, or. Călărași
+
Programul de Robotică

Nr.Instituția de ÎnvățământRaionLocalitate
1Liceul Teoretic „Mihai Viteazul“Chișinău
2AO „Centrul de Informare și Resurse Pro Bono”Chișinău
3AO „Comunitatea Tinerilor Ambițioși”Telenești, Chițcanii Vechi
4Centrul pentru Educație Digitală MICTechFlorești
5Centrul de Excelență în Economie și FinanțeChișinău
6Centrul de Excelență în Energetică și ElectronicăChișinău
7Centrul de Excelență în InformaticăChișinău
8Biblioteca pentru Copii  „Grigore Vieru”Cahul
9Centrul de excelență în Informatică și Tehnologii InformaționaleChișinău
10Institutul de Formare ContinuăChișinău
11CRCT  „Artico”Chișinău
12Centrul de Creație și Agrement pentru Copii și TineretFălești
13CTICEChișinău
14Centrul Raional de asistență și performanță educaționalăUngheni
15Centrul Raional de Învățământ Extrașcolar „Copii cu interes și aptitudini pentru Științe”Orhei
16Gimnaziul  „Marculești”FloreștiMărculești
17Gimnaziul  „Peticeni”CălărașiPeticeni
18Gimnaziul  „Sfinții Kiril si Metodiu”TaracliaAlbota de Jos
19Gimnaziul ,,Nicolae Holban”TeleneștiScorteni
20Gimnaziul  „Alexandrina Rusu”IaloveniDanceni
21Gimnaziul  „Gh. Rișcanu”RîșcaniRîșcani
22Gimnaziul  „Grigore Vieru”FăleștiSarata Veche
23Gimnaziul  „Mihai Eminescu”TeleneștiTelenești
24Gimnaziul  „Ștefan cel Mare”CălărașiBravicea
25Gimnaziul  „Tudor Bradescu”TeleneștiChistelnita
26Gimnaziul  „V. Cantemir”DrochiaSofia
27Gimnaziul „Birnova”OcnițaBirnova
28Gimnaziul „Ciniseuti”RezinaCiniseuti
29Gimnaziul „Eugen Coseriu”FăleștiCatranic
30Gimnaziul „Făleștii Noi”FăleștiFăleștii Noi
31Gimnaziul „Gaudeamus”UngheniPetrești
32Gimnaziul „Hîrtop”CimișliaHirtop
33Gimnaziul „Igor Vieru”DondușeniCernoleuca
34Gimnaziul „Ion Creangă”Ștefan VodăErmoclia
35Gimnaziul „Prajila”FloreștiPrajila
36Gimnaziul „Valeriu Bulicanu”NisporeniBolduresti
37Gimnaziul „Vasile Alecsandri”SîngereiDrăganești
38Gimnaziul „Vasile Parvan”CantemirGotești
39Gimnaziul BahmutCălărașiBahmut
40Gimnaziul BoghiceniHînceștiBoghiceni
41Gimnaziul HirjaucaCălărașiHirjauca
42Gimnaziul MereseniHînceștiMereseni
43Gimnaziul MileștiNisporeniMilesti
44Gimnaziul MitocOrheiMitoc
45Gimnaziul NicoreniDrochiaNicoreni
46Gimnaziul PetruneaGlodeniPetrunea
47Gimnaziul PitușcaCălărașiPitușcsa
48Gimnaziul Plop-StiubeiCăușeniPlop-Stiubei
49Gimnaziul RoghiDubăsariRoghi
50Gimnaziul TodirestiUngheniTodirești
51Liceul Teoretic  „Lucian Blaga”LeovaIargara
52Liceul Teoretic  „Orizont”Chișinău
53Liceul Teoretic  „Ștefan cel Mare și Sfânt”UAT Stînga NistruluiGrigoriopol
54Liceul Teoretic  „Aleksandr Pușkin”Bălți
55Liceul Teoretic  „Principesa Natalia Dadiani”Chișinău
56Liceul Teoretic „Alexei Mateevici”UngheniPirlita
57Liceul Teoretic „Aleksandr Pușkin”Căușeni
58Liceul Teoretic „Alexandru Ioan Cuza”Chișinău
59Liceul Teoretic „Da Vinci”Chișinău
60Liceul Teoretic „Durlești”ChișinăuDurlești
61Liceul Teoretic „Gordinești”EdinețGordinești
62Liceul Teoretic „Ion Creangă”DrochiaPopeștii de Sus
63Liceul Teoretic „Meșterul Manole”CăușeniSălcuța
64Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”UTA GăgăuziaComrat
65Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”Bălți
66Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”Drochia
67Liceul Teoretic „Mihail Sadoveanu”Hîncești
68Liceul Teoretic „Mihail Sadoveanu”Călărași
69Liceul Teoretic „Mircea Eliade”Chișinău
70Liceul Teoretic „Olimp”Anenii NoiPuhaceni
71Liceul Teoretic „Petru Rareș”Soroca
72Liceul Teoretic „Sireți”StrășeniSireti
73Liceul Teoretic „Valeriu Dumbrava”NisporeniCioresti
74Liceul Teoretic „Varnița”Anenii NoiVarnița
75Liceul Teoretic ,,George Cosbuc”Bălți
76Liceul Teoretic „Ion Creangă”Chișinău
77Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”Bălți
78Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”Ungheni
79Liceul Teoretic „Aleksandr Pușkin”Anenii Noi
80Liceul Teoretic „Alexandru cel Bun”Rezina
81Liceul Teoretic „Alexei Mateevici”Soldănești
82Liceul Teoretic „Aurel David”IaloveniBardar
83Liceul Teoretic „Constantin Stere”Soroca
84Liceul Teoretic „Dmitrie Cantemir”Bălți
85Liceul Teoretic „Dante Alighieri”Chișinău
86Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”Cantemir
87Liceul Teoretic „Elada”UngheniMăcărești
88Liceul Teoretic „Elena Alistar”Chișinău
89Liceul Teoretic „Hyperion”CimișliaGura Galbenei
90Liceul Teoretic „Ioan Sirbu”RezinaIgnaței
91Liceul Teoretic „Ioan Vodă”Cahul
92Liceul Teoretic „Ion Creangă”Florești
93Liceul Teoretic „Ion Pelivan”IaloveniRazeni
94Liceul Teoretic „Ion Creangă”Cimișlia
95Liceul Teoretic „Iulia Hasdeu”Chișinău
96Liceul Teoretic „Liviu Damian”Rîșcani
97Liceul Teoretic „Liviu Deleanu”Chișinău
98Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”Cahul
99Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”Hîncești
100Liceul Teoretic „Mihai Stratulat”CriuleniBoscana
101Liceul Teoretic „Mihail Sadoveanu”Chișinău
102Liceul Teoretic „Nicolae Iorga”Chișinău
103Liceul Teoretic „Olimp”Sîngerei
104Liceul Teoretic „Onisifor Ghibu”Chișinău
105Liceul Teoretic „Ștefan cel Mare și Sfânt”CăușeniTaraclia
106Liceul Teoretic „Ștefan Vodă’’Ștefan Vodă
107Liceul Teoretic „Alexei Mateevici”Căușeni
108Liceul Teoretic „Academician Ion Bostan”CahulBrinza
109Liceul Teoretic „Alexandr Pușkin”Chișinău
110Liceul Teoretic „Alexandru Agapie”SîngereiPepeni
111Liceul Teoretic „Alexandru cel Bun”ChișinăuSîngera
112Liceul Teoretic „Alexandru Donici”OrheiPeresecina
113Liceul Teoretic „Andrei Vărtic”Ialoveni
114Liceul Teoretic „B.Z. Hertli”Chișinău
115Liceul Teoretic „Constantin Popovici”RîșcaniNihoreni
116Liceul Teoretic „Constantin Spataru”Leova
117Liceul Teoretic „Dmitri Celenghir”UTA GăgăuziaAvdarma
118Liceul Teoretic „Elimul Nou”Chișinău
119Liceul Teoretic „Gaudeamus”Chișinău
120Liceul Teoretic „Hyperion”ChișinăuDurlești
121Liceul Teoretic „Ion Creangă”DubăsariCoșnița
122Liceul Teoretic „Ion Luca Caragiale“Orhei
123Liceul Teoretic „Ivan Vazov”Taraclia
124Liceul Teoretic „Litterarum”Chișinău
125Liceul Teoretic „Lucian Blaga”Bălți
126Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”CahulCrihana Veche
127Liceul Teoretic „Mihail Guboglo”UTA GăgăuziaCeadîr-Lunga
128Liceul Teoretic „Mihai Kotiubinski”Chișinău
129Liceul Teoretic „Mihail Sadoveanu”CahulGiurgiulești
130Liceul Teoretic „Mihail Sadoveanu”Ocnița
131Liceul Teoretic „Matei Basarab”Basarabeasca
132Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”Leova
133Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”Anenii Noi
134Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”Chișșnău
135Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”CălărașiSipoteni
136Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”Cimișlia
137Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”Edineț
138Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”Fălești
139Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”Strășeni
140Liceul Teoretic „Mihai Grecu”Chișșnău
141Liceul Teoretic „Mihail  Kogalniceanu”Chișșnău
142Liceul Teoretic „Mihail Barca”IaloveniMileștii Mici
143Liceul Teoretic „Mihail Sadoveanu”Hîncești
144Liceul Teoretic „Mircea Eliade”Nisporeni
145Liceul Teoretic „Miron Costin”Florești
146Liceul Teoretic „Nicolae Mihai”CantemirCiobalaccia
147Liceul Teoretic „Olimp”Rezina
148Liceul Teoretic „Petre Ștefanucă”Ialoveni
149Liceul Teoretic „Puhoi”IaloveniPuhoi
150Liceul Teoretic „Sergiu Andreev”HînceștiCioara
151Liceul Teoretic „Spiru Haret”Chișinău
152Liceul Teoretic „Stefan cel Mare”Chișinău
153Liceul Teoretic „Stefan Holban”HînceștiCărpineni
154Liceul Teoretic „Țipala”IaloveniȚîpala
155Liceul Teoretic „Tudor Zanet”UTA GăgăuziaCongaz
156Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”Călărași
157Liceul Teoretic „Vasile Coroban”Glodeni
158Liceul Teoretic BudeștiChișinăuBudești
159Liceul Teoretic LapușnaHînceștiLăpușna
160Liceul Teoretic Nr.2UTA GăgăuziaCeadîr-Lunga
161Liceul Teoretic „Prometeu-Prim”Chișinău
162Liceul Teoretic „Socrate”Chișinău
163Liceul Academiei de Știinte a MoldoveiChișinău
164Liceul Teoretic ȘtefăneștiFloreștiStefănești
165Liceul Teoretic TibiricaCălărașiTibirica
166Liceul Teoretic VisocaSorocaVîsoca
167Liceul Teoretic ZubreștiStrășeniZubrești
168Liceul Teoretic „Gheorghe Asachi”Chișinău
169Colegiul Industrial-Pedagogic „Iulia Hasdeu”Cahul
170Liceu Teoretic MăgdăceștiCriuleniMăgdăcești
171Colegiul PolitehnicBălți
172Școală Primară  „Abeceluș”ChișnăuDurlești
173Școală Primară CălărașiCălărași
174Biblioteca Publică Raională „Iulian Filip”Drochia
175Bibliotecă Publică  CăușeniCăușeni
176Bibliotecă Publică  DrujbaUngheniHîrcești
177Bibliotecă Publică  RiscovaCriuleniRîscova
178Bibliotecă Publică  VoinovaStrășeniVoinova
179Bibliotecă Publică „B. P. Hasdeu”Chișinău
180Bibliotecă Publică „Ion Creangă”Orhei
181Bibliotecă Publică „M. Eminescu”Rezina
182Bibliotecă Publică „P. Ștefănucă”Ialoveni
183Bibliotecă Publică „Alexandru Donici”Orhei
184Bibliotecă Publică CricovaChișinăuCricova
185Bibliotecă Publică FăleștiFălești
186Bibliotecă Publică GaleștiStrășeniGălești
187Bibliotecă Publică IzbisteCriuleniIzbiste
188Bibliotecă Publică Molovata NouăDubăsariMolovata Nouă
189Bibliotecă Publică TeleneștiTelenești
190Bibliotecă Publică UngheniUngheni
191Universitatea de Stat „Bogdan Petriceicu Hasdeu”Cahul
192Universitatea Tehnică din Moldova, FCIMChișinău
193Tekwill, Academia pentru copiiChișinău
194Liceul Teoretic „G. Gaidarji”UTA GăgăuziaComrat
195Universitatea de Stat din TiraspolChișinău
196Școala Vocațională din CriuleniCriuleni
197Școala Vocațională Nr. 5Bălți
198Școala Vocațională Nr. 6Chișinău
199Centru de Tineret StrășeniStrășeni
200Centru de Tineret de dezvoltare „Better Version”Călărași
201Liceul Teoretic GratieștiChișinăuGrătiești
202Capricorn ITCChișinău
203Liceul Teoretic „Maxim Gorki”Bălți
204Liceul Teoretic „Pelinia”DrochiaPelinia
205Liceul Teoretic „Olimp”IaloveniCostești
206Liceul Teoretic „Alecu Russo”Orhei
207Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”Ungheni
reset WAY cursor WAY contrast WAY Marire Font WAY Alb negru WAY Linkuri WAY